SYLWETKA ABSOLWENTASZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA KILIŃSKIEGO W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

Program wychowawczy Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim realizują wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły przy ścisłej współpracy z rodzicami i prawnymi opiekunami uczniów. Kończąc naszą szkołę jej absolwent ma czuć się wartościowym i zdolnym do realizacji swoich celów człowiekiem. Ma potrafić współpracować z innymi, podejmować zadania na miarę swoich możliwości, mieć poczucie odpowiedzialności za siebie i innych oraz służyć pomocą słabszym i niepełnosprawnym.

Absolwent naszej szkoły będzie:

• odpowiednio przygotowany do podjęcia nauki w gimnazjum;
  • odpowiedzialny i będzie znał swoje prawa i obowiązki;
  • posiadał poczucie przynależności do najbliższego środowiska, regionu, kraju;
  • darzył szacunkiem symbole narodowe, będzie znał historię i kulturę Ojczyzny oraz regionu;
  • rozróżniał dobre i złe zachowania, a w swoim postępowaniu będzie wykazywał dobre intencje;
  • znał zagrożenia występujące w jego środowisku i uwzględniał je w swoim postępowaniu;
  • przygotowany do podejmowania i realizacji zadań indywidualnych
    i zespołowych,
  • miał poczucie własnej godności i wartości;
  • tolerancyjny i gotowy do niesienia pomocy starszym, słabszym
    i niepełnosprawnym;
  • dbał o własne i innych bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne;
  • rozumiał, że różnice między ludźmi są czymś normalnym, będzie starał się rozumieć innych.