Drukuj

Online, Spotkanie, Nauka, Klasy

 

Drodzy Uczniowie!
Obecnie realizujemy nauczanie zdalne z wykorzystaniem Internetu, różnych aplikacji i komunikatorów.

W każdej klasie mamy  wypracowany system, który z pomocą Waszych Rodziców będzie realizowany perzez najbliższe dni.

Abyśmy mogli realizowac zajęcia zdalne bez zakłóceń, ważne jest , abyśmy wszyscy przestrzegali określonych zasad, które ułatwią nam prowadzenie zajęć, a Wam udział w zajęciach i zdobywanie wiedzy .

1. Zapoznaj się z zasadami netykiety, czyli internetowym savoir-vivre, który obowiązuje wszystkich użytkowników cyberprzestrzeni.


2. Sprawdź, czy komputer (kamerka i głośnik) działają- jeśli nie masz mikrofonu, napisz o tym nauczycielowi na czacie w trakcie lekcji – tak możesz się porozumiewać.


3. Poinformuj członków rodziny, że rozpoczynasz naukę online i oczekujesz, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał.


4. Uprzątnij miejsce pracy i przygotuj niezbędne środki dydaktyczne (zeszyt, książkę, przybory piśmienne, kartki do robienia notatek). Możesz przygotować kubek z wodą do popijania w trakcie nauki. Dobrze jest pracować w wywietrzonym pomieszczeniu.


5. Ubierz się schludnie, uczesz włosy – potraktuj pracę w domu tak, jakbyś był w szkole. Nauczyciel, koleżanki i koledzy będą Cię przecież widzieli.


6. Pamiętaj, że obraz na komputerze rejestruje to, co znajduje się za Twoimi plecami. Zadbaj, by „podglądane” przez innych środowisko Twojej pracy mogło o Tobie dobrze świadczyć. Posprzątaj, poukładaj, uporządkuj to, co znajduje się za Tobą w pokoju, w którym pracujesz. Zobacz na podglądzie, jaki obszar Twojego pomieszczenia podlega obserwacji innych osób.


7. Jeżeli chcesz coś przekazać domownikom – wyłącz głośnik, jeżeli decydujesz odejść na chwilę od komputera – wyłącz kamerkę. Pamiętaj, aby je ponownie uruchomić, kiedy wznowisz pracę.


8. Pamiętaj też, żeby przywitać się i pożegnać z osobami, z którymi współpracujesz.

9. Pamiętaj, że lekcje prowadzi nauczyciel, to on jest organizatorem i tylko on zarządza lekcją, więc jeżeli chcesz coś powiedzieć – zgłoś to naciskając rączkę na pulpicie lekcji.

10 Zawsze poczekaj do końca lekcji zanim się rozłączysz, aby nauczyciel mógł sprawdzić obecność.

11. Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie możesz uczestniczyć w lekcji – zadbaj o to, aby zrobić z lekcji notatkę i uzupełnić wiadomości tak, jak to robisz, kiedy uczymy się w szkole i prosisz kolegów z klasy o lekcje do uzupełnienia. Jeżeli nie masz takiej możliwości, napisz do nauczyciela wiadomość na Librusie.

Dzięki tym prostym zasadom zdalna praca będzie dla nas wszystkich znacznie przyjemniejsza.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dużo zdrowia.

                                                                                                           Izabela Sańko