Drukuj

We wrześniu 2017 roku pojawił się pomysł stworzenia KAMPANII SPOŁECZNEJ, której celem jest utrzymanie porządku na terenach krośnieńskich placówek oświatowych.

Nasza szkoła od dawna zmaga się z problemem osób, które odwiedzają nasza placówkę popołudniami, wieczaorami a nawet nocą, pozostawiając teren szkoły w nienajlepszym porządku. Każdego ranka jesteśmy zmuszeni sprzątać przed szkoła i na terenach zielonych. Niestety nasze apele, prośby i zgłosznia na policję nie przynosiły żadnego skutku. W związku z tym wspólnie z krośnieńską Strażą Miejską oraz Radnymi Rady Miasta postanowiliśmy podjąć kolejne działania, aby uświadomić naszym gościom, że śmiecąc na naszym terenie robią przykrość uczącym się tutaj dzieciom. Nasze spotkania zaowocowały pomysłem na konkurs, w którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim, mieli za zadanie wykonać plakaty z hasłami, które miałyby trafić do osób odwiedzjących nasza szkołe popołudniami.

Wyniki konkursu przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, uczniowie w grupach oraz indywidualnie wykonali fantastyczne plakaty i wymyślili wspaniałe hasła. Efekty ich pracy możemy dziś podziwiać w mieście na banerach z hasłem "DZIECI PROSZĄ"

W konkursie wyróżniono kilka prac, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, natomiast uroczyste wręczenie nagród odbędzie się przy okazji ogłoszenia wyników BUDŻETU OBYWATELSKIEGO w przyszłym roku 2018.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy fantastycznych prac.